اخبار

امنیت بزرگراه های لاس وگاس با استفاده از هوش مصنوعی برقرار می شود


گروهی از محققان با استفاده از هوش مصنوعی می خواهند امنیت برخی بزرگراه های شلوغ لاس وگاس را بالا ببرند.

پلیس ایالت نوادایآمریکا گفت به دنبال یک سال، همکاری سازمان های دولتی و پلیس با یک شرکت فناورینوپا به نام Waycare ابزار هوش مصنوعی جدیدی ابداع شده که تصادفات رانندگی در یکی ازپرحادثه ترین بزرگراه های لاس وگاس را به میزان ۱۵ درصد کاهش داده است.

به نظر می رسد اینابزار در آینده در برخی نقاط دیگر لاس وگاس و از جمله تعدادی از نقاط حادثه خیزبزرگراه های این منطقه، مورد استفاده قرار بگیرد.

ابزار یادشده بادریافت اطلاعات مختلف از خودروهای در حال عبور از نقاط حادثه خیز مانند اطلاعاتدوربین ها، حسگرها و برخی داده های ترافیکی پلیس و شهرداری، تلاش می کند مدلی رابرای پیش بینی شرایط آتی طراحی کند تا از این طریق از احتمال وقوع تصادفات رانندگیکاسته شود.

نتایج اولیه به دستآمده از طریق این نرم افزار، امیدبخش بوده و در صورت اثبات کارآیی، ممکن است ازنرم افزار یادشده در برخی ایالت ها و بزرگراه های پررفت و آمد دیگر آمریکا و ازجمله در ایالت فلوریدا نیز استفاده شود.

این نرم افزار میتواند با تحلیل داده های دریافتی، احتمال وقوع تصادف در نقاط حادثه خیز بزرگراه هارا تا ۱۲ دقیقه قبل از رویداد عملی تشخیص دهد و با بررسی داده های تجمیعی آن میتوان برای شناسایی گره های ترافیکی و بهینه سازی سیستم حمل و نقل عمومی اقدام کرد.

منبع: www.phys.org

درج نظر

درج پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین‌ها

بالا