اخبار

بیشترین و کمترین پهنای باند اینترنت در کدام کشورهاست؟

بنابر گزارش تازۀ پایگاه داده‌های M-Lab سرعتمتوسط پهنای باند اینترنت در جهان درسال ۲۰۱۸ میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۷، ۲۳ درصد افزایش یافته و بیشترین پیشرفت در اینباره در کشورهای در حال توسعه که زیرساخت های خود را تقویت کرده‌اند، دیده شدهاست.

براساس این گزارش، سنگاپور با متوسط سرعت پهنای باند ۶۰.۳۹ مگابیت بر ثانیه همچنان پرچمدار فهرست ۲۰۰کشوری است که داده‌های آنها بررسی شده است.

بااین وجود اگرچه سنگاپور پرسرعت‌ترین پهنای باند جهان را دارد اما اتحادیۀ اروپادارای بیشترین شمار کشورهایی است که پهنای باندی با سرعت بالا یا خیلی بالا دارندو نام همۀ ۵۳ کشور اروپایی که داده‌هایشان بررسی شده را می‌تواندر نیمۀ اول این فهرست مشاهده کرد.

پساز سنگاپور با فاصله زیادی سوئد با متوسط سرعت پهنای باند ۴۶.۰۰ مگابیت بر ثانیه قرار دارد و رتبه‌های بعدی نیز به کشورهای دانمارک،نروژ، رومانی، بلژیک، هلند، لوکزامبورگ و مجارستان تعلق گرفته است.

ایالاتمتحده آمریکا در این فهرست دارای رتبۀ ۲۰ بامتوسط سرعت پهنای باند ۲۵.۸۶ و رتبه روسیه ۴۷ بامتوسط سرعت پهنای باند ۱۳.۵۱ است. در قاره آمریکا کمترین جایگاه بهونزوئلا با رتبه ۱۷۶ و متوسط سرعت پهنای باند ۱.۲۴مگابیت بر ثانیه اختصاص یافته است.

ایرانبا متوسط سرعت پهنای باند ۲.۲مگابیت بر ثانیه در جایگاه ۱۴۵قرار دارد.

درمنطقه خاورمیانه، از جمله کشورهایی که موقعیتی بهتر از ایران دارند می‌توان بهترکیه با متوسط سرعت پهنای باند ۴.۹ ورتبه ۹۱ اشاره کرد.

کشورهایآفریقایی به غیر از آفریقای جنوبی و کنیا، با فاصله‌ای بسیار در مقایسه با دیگرکشورهای جهان، عمدتاً در پایین این فهرست قرار دارند. متوسط سرعت پهنای باند دراین کشورها کمتر از ۰.۹۰ مگابیت بر ثانیه است.

دیگراستثناء در این زمینه ماداگاسکار است که به لطف کابلی که در زیر دریا کشیده شده،به پهنای باند قابل توجهی دست یافته و رتبه آن به ۲۲ارتقاء یافته است.

درکشورهایی مانند کنگو، جمهوری کنگو (۱۹۱)،بورکینافاسو، نیجر، سوریه، موریتانی، گینه (۱۹۶)،سومالی (۱۹۷)، ترکمنستان، تیمور شرقی و یمن، متوسط سرعتپهنای باند کمتر از ۰.۳۱ مگابیت بر ثانیه است.

پایین‌ترینرتبه به یمن تعلق دارد؛ رتبه این کشور ۲۰۰ ومتوسط سرعت پهنای باند ۰.۳۱ مگابیت بر ثانیه است.

منبع: www.euronews.com

درج نظر

درج پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین‌ها

بالا